Jak zapewnić najwyższą jakość produktów świeżych i mrożonych

28 czerwca 2021
Dodał: Rafał Koszewski, Prezes ELCAR
Podziel się:

W przypadku firm profesjonalnie zaopatrujących gastronomię jakość warzyw, owoców czy ryb jest absolutną podstawą działania. Idealna świeżość wymaga perfekcyjnie zorganizowanej logistyki, tak jak w przypadku firm Transgourmet Foodservice i Selgros Cash & Carry.

Transgourmet i Selgros zajmują się profesjonalną dystrybucją do gastronomii. Dostarczają produkty spożywcze do hoteli, restauracji, kawiarni, cateringów i punktów zbiorowego żywienia (firmy, szpitale, stołówki, szkoły). Przy dużym zapotrzebowaniu w takich miejscach dostawy muszą być realizowane nawet 6 dni w tygodniu, zawsze z zachowaniem nieprzerwanego ciągu chłodniczego, ścisłego reżimu sanitarnego i norm HACCP.

Firma stawia duży nacisk na logistykę, korzystając z nowoczesnego Centrum Logistyczno-Magazynowego Transgourmet w Ożarowie Mazowieckim i magazynów HoReCa znajdujących się w halach Selgros. W Centrum wydzielone są cztery strefy temperaturowe – mroźnia (-22 st. C), chłodnia na produkty świeże (+2), chłodnia (+2 do +4 st. C), magazyn produktów suchych (+16 st. C). W tym schemacie samochody dostawcze także zawierają osobne komory, przystosowane do transportu produktów suchych, świeżych i głęboko mrożonych. Jak technologie mogą pomóc w ich transporcie?

Monitoring zapewnia jakość i bezpieczeństwo żywności

Flota samochodów dostawczych Transgourmet i Selgros to 190 samochodów-chłodni dostosowanych do regionalnych warunków (m.in. DAF, Iveco Daily). Elcar dostarcza usługi monitoringu GPS całej floty. Nasze sensory zbierają informacje o:

  • Przebytej trasie i spalonym paliwie.
  • Temperaturze komory, w której znajduje się towar.
  • Każdym niepokojącym wydarzeniu (np. zbyt wysokich obrotach silnika), o którym od razu informowane jest centrum sterowania.
  • Najbliższych zadaniach kierowcy.

Dzięki naszym systemom Transgourmet i Selgros mogą zadbać o najwyższą jakość dostaw i zbudować zaufanie u swoich odbiorców:

  • Organizować precyzyjne dostawy na konkretną godzinę,
  • Rejestrować terminowość dostaw,
  • Rejestrować drogę przejścia towaru i czy nastąpiła zgodnie z ustalonymi standardami (dostawy są następnie dokumentowane i archiwizowane),
  • Na bieżąco kontrolować temperaturę we wszystkich pojazdach,
  • Otrzymywać automatyczne raporty terminowości dostaw,
  • Analizować zużycie paliwa, optymalność tras dostaw, styl jazdy kierowców.

Proces logistyczny Selgros Transgourmet

Proces logistyczny Selgros / Transgourmet (fot. materiały firmy Selgros)

Aplikacja do zarządzania pracą kierowców

Jednocześnie firma instaluje na smartfonach kierowców aplikację Elcar, która jest podstawowym narzędziem do ich kontaktu z dyspozytorami Transgourmet i Selgros. Kierowcy wykorzystują aplikację do potwierdzania zleconych zadań, sprawdzania wyznaczonej trasy, przesyłania dokumentacji i zdjęć ze zrealizowanych dostaw.

– W branży gastronomicznej liczy się jakość produktów świeżych. Dla nas, dostawców, kluczowa jest zatem perfekcyjnie zorganizowana logistyka. Liczy się każdy szczegół. Nasz system zarządzania flotą musi spełniać najwyższe standardy, dlatego wybraliśmy na partnera Elcar – mówi Krzysztof Kędzior, specjalista ds. dostaw w Selgros Cash & Carry.

***

Czytaj także: Jak technologia wspiera Fresh Logistics – innowacyjną firmę logistyczną, specjalizującą się w transporcie produktów świeżych, oraz jak Elcar zapewnia bezpieczeństwo floty Fraikin, europejskiego lidera w wynajmie aut użytkowych i dostawczych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak nowoczesne systemy kontroli floty mogą wspierać Twój biznes – odezwij się, nasz specjalista pomoże.

Podziel się:
Podobne wpisy: