Technologie Elcar wspierają flotę Fraikin

24 maja 2021
Dodał: Rafał Koszewski, Prezes ELCAR
Podziel się:

Fraikin Polska to europejski lider w wynajmie aut użytkowych i dostawczych. Zobacz jak – dzięki usługom GPS i danym telematycznym – monitoruje pojazdy i pomaga klientom w utrzymaniu kosztów transportu pod kontrolą.

Współpracując z wieloma producentami pojazdów oraz instytucjami finansowymi, mając wieloletnie doświadczenie, firma jest w stanie zaoferować niemal każdy pojazd, w rożnych konfiguracjach. Oferuje wynajem zarówno krótko, jak i średnio i długoterminowy, dzięki czemu jest w stanie zapewnić ciągłość biznesu swoim Klientom.

W parku maszyn znajdują się różnorodne pojazdy, które zaspokoją potrzeby Klientów z każdej branży: chłodnie,  do przewozu towarów, z układem hydraulicznym, czy pojazdy specjalistyczne, takie jak: karetki, śmieciarki, czy pojazdy opancerzone.

Fraikin, jako dostawca usług mobilności,   zapewnia nie tylko pojazdy, ale zgodnie z mottem firmy „You drive, we care”, oferuje również usługi, które w pełni odciążają Klienta z bieżącej obsługi floty i pozwalają mu skupić się jedynie na biznesie. Mowa tu o usługach związanych m.in. z ubezpieczeniem, naprawami, wymianą opon, przeglądami technicznymi, czy nawet rozliczaniem wszelkich opłat.

– Najważniejsze jest dla nas zadowolenie Klienta i zapewnienie najwyższej jakości usług, dlatego codziennie dbamy o to, aby nasza flota była w pełni sprawna i bezpieczna. Musimy mieć pełną wiedzę o aktualnej sytuacji wszystkich pojazdów w terenie, dlatego korzystamy m.in. z systemu monitoringu on-line. W ten sposób otrzymujemy niezbędne informacje na bieżąco, co pozwala optymalizować wykorzystanie floty i ograniczać koszty – mówi Tomasz Osipiak, Dyrektor Operacyjny Fraikin Polska. W tym zakresie współpracujemy z firmą Elcar, która od wielu lat jest naszym strategicznym Partnerem.

Elcar oferuje systemy lokalizacji GPS oraz telematyki, które wspierają zarządzanie flotą w trzech obszarach:

  1. Monitorowanie wykorzystania pojazdu
  • Systemy Elcar na bieżąco monitorują pozycję pojazdów Fraikin oraz dają dostęp do historii ich tras.
  • Wiadomo, gdzie aktualnie przebywa pojazd, czy jest w trakcie załadunku czy też w ruchu, dokąd zmierza, czy będzie opuszczał granice kraju lub Unii Europejskiej.
  • To nie tylko poprawia bezpieczeństwo, ale także pozwala Fraikin wprowadzić innowacyjny sposób rozliczenia z wynajmującymi – na podstawie liczby rzeczywiście przejechanych kilometrów.
  • Dla zainteresowanych klientów Fraikin oferuje także pojazdy wyposażone w nowoczesny system monitoringu temperatury ładunku wdrożony przez Elcar. Pozwala to realizować dostawy z zachowanym ciągiem chłodniczym.
  1. Kontrola kosztów floty

Wiedza o lokalizacji pojazdów oraz ich wykorzystaniu pozwala ograniczyć koszty floty. Według badania firmy konsultingowej Frost & Sullivan, poprawnie wdrożone systemy monitorowania floty obniżają koszty użytkowania pojazdów o ok. 20 proc. (m.in. dzięki zmniejszeniu się liczby postojów, obniżeniu kosztów paliwa). Przykładowo we Fraikin jest to wykorzystywane w momencie:

  • Gdy na podstawie danych telematycznych widać, że pojazdy pokonują zbyt długie trasy – eksperci z Fraikin sugerują klientowi przeorganizowanie sposobu dostaw.
  • Jeżeli zużycie paliwa jest zbyt wysokie, a jazda zbyt nerwowa, można przeprowadzić szkolenie kierowców.
  1. Poprawa wydajności floty

  • Informacje uzyskiwane dzięki danym z telematyki pozwalają precyzyjnie planować stałe naprawy (np. przeglądy). Pojazd skierowany będzie do najbliższego warsztatu, a klient otrzyma auto zastępcze, aby serwis nie wpływał na dostępność usług transportowych.

Wszystkie powyższe rozwiązania pozwalają klientom Fraikin nie tylko korzystać z floty sprawnie i bez zakłóceń, ale także pozytywnie wpływają na ekologię – dzięki mniejszemu zużyciu paliwa i ograniczeniu liczby niepotrzebnie pokonywanych kilometrów udaje się zmniejszyć ślad węglowy, który jest dużym problemem w transporcie drogowym.

Podziel się:
Podobne wpisy: