URZĄDZENIA DO

MONITORINGU FLOTY

MODUŁ

GPS MAX III

Produkowany przez ELCAR innowacyjny moduł GPS Max_III z wbudowanym 32-bitowym procesorem jest rdzeniem oferowanego przez nas systemu monitorowania położenia i pracy pojazdów. To niewielkie urządzenie kryje w sobie ogromny potencjał i dziesiątki nowatorskich rozwiązań. Dzięki modułowi GPS Max_III, poza ustalaniem bieżącej pozycji pojazdu, możesz poprzez w pełni zintegrowaną z modułem GPS aplikację ELCAR-online oraz jej mobilną wersję ELCAR-mobile kontrolować wiele parametrów dostępnych w magistrali CAN pojazdu m.in.:

 • obroty silnika
 • przebieg
 • stan paliwa
 • pozycję pedału gazu
 • temperaturę silnika.

Możesz zdalnie dokonać pomiaru z nawet 8 zamontowanych termometrów, skontrolować stan akumulatora, a w razie potrzeby unieruchomić zdalnie pojazd poprzez blokadę jego rozrusznika.

Moduł GPS Max_III posiada wewnętrzne zasilanie awaryjne. Jest on również przygotowany pod rozbudowę o dostępny w naszej ofercie moduł Bluetooth. Moduł GPS Max_III objęty jest gwarancją producenta przez cały okres trwania Twojej umowy.

CZUJNIK OTWARCIA DRZWI

W TECHNOLOGII RFID

Dostępny w naszej ofercie zaawansowany technologicznie czujnik RFID ma za każdym razem rejestrować otwarcie drzwi pojazdu oraz alarmować wyznaczone osoby w przypadku ich nieautoryzowanego otworzenia. Czujnik ma wbudowane liczne zabezpieczenia na wypadek prób oderwania czujnika, przecięcia przewodów łączących czujnik RFID z modułem GPS MAX_III, czy celowego podpalenia.

Nasze czujniki RFID produkujemy z bardzo twardego i wytrzymałego tworzywa – poliuretanu, są dlatego są bardzo odporne na fizyczne uszkodzenia, zarówno na uderzenia, jak i np. konserwację pojazdu z użyciem silnego strumienia wody i środków chemicznych.

MODUŁ TELEMATYKI

AGREGATU CARRIER

Jesteśmy partnerem firmy Carrier, światowego lidera w produkcji agregatów. Dzięki umowie posiadamy autoryzację na pełen dostęp do protokołu komunikacyjnego agregatów Carrier. Umożliwiło nam to konstrukcję innowacyjnego modułu telematyki agregatu Carrier, odpowiadającego za dwustronną integrację i komunikację pomiędzy agregatem a systemem ELCAR-online. Urządzenie to jest przeznaczone dla pojazdów wyposażonych w agregat firmy Carrier, umożliwiając:

 • Pełną kontrolę nad pracą agregatu, m.in. nad temperaturą w przedziale załadunkowym, nastawami temperatury, czasem i trybem pracy agregatu, jego odszranianiem oraz wszelkimi błędami zgłaszanymi na panelu LCD agregatu.
 • Generowanie w formacie PDF z systemu ELCAR-online raportów temperatury, które będą w 100% zgodne z wydrukami z drukarki agregatu.
 • Moduł telematyki agregatu Carrier objęty jest dodatkowo gwarancją producenta przez cały okres trwania Twojej umowy.

ŁADOWARKA AKUMULATORA

AGREGATU

Jesteśmy liderem w monitoringu transportu produktów mrożonych. Zachowanie ciągu chłodniczego gwarantuje oferowana przez nas ładowarka akumulatora agregatu. Umożliwia ona ciągłą kontrolę jego ładowania tak, by w każdej chwili akumulator był gotowy do uruchomienia silnika agregatu.

 • Układ ładowarki, w zależności od stopnia rozładowania akumulatora, elastycznie dopasowuje poziom ładowania do aktualnych potrzeb.
 • Ładowarka posiada szereg wbudowanych zabezpieczeń, w tym: kontrolę uszkodzenia akumulatora, zwarcia, temperatury ładowarki, kontrolę obecności wody w jej obudowie oraz obciążenia prądowego ładowarki. W przypadku alertu dotyczącego któregokolwiek z tych zagrożeń, ładowarka zostanie automatycznie wyłączona.
 • Wykorzystanie w systemie monitorowania floty ładowarki akumulatora agregatu znacznie zwiększa bezpieczeństwo przewożonych ładunków i daje dużą elastyczność w wykorzystaniu floty.

Ładowarka akumulatora dopilnuje, aby akumulator agregatu był zawsze naładowany, nawet jeśli towary przewożone od dłuższego czasu przez naczepę nie wymagały pracy agregatu (w takim przypadku akumulator agregatu zazwyczaj ulegnie rozładowaniu, co uniemożliwi schłodzenie temperatury. Nasza ładowarka rozwiązuje ten problem).

Ładowarka akumulatora agregatu objęta jest gwarancją producenta przez cały okres trwania Państwa umowy.

MODUŁ

BLUETOOTH

Moduł Bluetooth, o jaki rozbudować można moduł GPS MAX_III, umożliwia komunikację pomiędzy urządzeniem mobilnym z aplikacją ELCAR-mobile a agregatem. W ten sposób kierowca nie musi włączać swego telefonu do internetu, aby widzieć odczyty z naczepy. To zapobiega dodatkowym kosztom transmisji danych, szczególnie istotnych w przypadku transportu za granicą.

Telefon kierowcy komunikujące się z agregatem za pośrednictwem modułu Bluetooth i nie musi posiadać karty SIM. Dzięki temu kierowca nie może go używać do innych celów np. przeglądania internetu.

APLIKACJA WEB

ELCAR ONLINE

Aplikacja web ELCAR-online to niezwykle przejrzysta i funkcjonalna platforma do zarządzania Państwa flotą pojazdów z poziomu www. Aplikacja ta umożliwia Państwu zdalny dostęp do wszystkich danych zbieranych przez system ELCAR-online w poszczególnych pojazdach, zapewniając przy tym stały kontakt z kierowcami.

 

Poprzez przyjazny użytkownikowi interface mogą Państwo m.in. w czasie rzeczywistym monitorować położenie i status posiadanej floty oraz ingerować, w razie potrzeby, w zaplanowane dla niej zadania. Aplikacja web ELCAR-online jest w pełni zintegrowana ze wszystkimi rozwiązaniami oferowanymi przez firmę ELCAR, w tym z aplikacjami mobilnymi ELCAR-online oraz ELCAR-mobile przygotowanymi pod smartfony oparte na systemie operacyjnym Android.

APLIKACJA MOBILNA

ELCAR ONLINE

Aplikacja mobilna ELCAR-online to niezwykle wygodna platforma do zarządzania Państwa flotą w wersji dostosowanej do urządzeń przenośnych. Aplikacja ta przygotowana została pod urządzenia oparte na systemie Android i jest dostępna do pobrania poprzez sklep Google Play.

 

ELCAR-online umożliwia Państwu zdalny dostęp do wszystkich danych zbieranych przez system ELCAR-online w poszczególnych pojazdach, zapewniając przy tym stały kontakt z kierowcami. Aplikacja mobilna ELCAR-online jest w pełni zintegrowana ze wszystkimi rozwiązaniami oferowanymi przez firmę ELCAR, w tym z aplikacją web ELCAR-online.

APLIKACJA MOBILNA

ELCAR MOBILE

Aplikacja ELCAR-mobile jest produktem dedykowanym usprawnieniu pracy i wygodzie Państwa kierowców. Za pośrednictwem aplikacji w łatwy sposób mogą oni odbierać zadania do realizacji, kontrolować parametry agregatu, są oni także każdorazowo alarmowani w przypadku przekroczenia temperatury wewnątrz komory załadunkowej, czy też nieautoryzowanego otwarcia drzwi naczepy lub nieautoryzowanego wyłączenia agregatu.

 

Aplikacja ELCAR-mobile umożliwia kierowcy również szybki kontakt ze spedytorem za pomocą komunikatora oraz pozwala na sprawne przesyłanie skanów dokumentów, czy wymaganych zdjęć np. towaru do aplikacji web ELCAR-online, gdzie ma do nich dostęp spedytor.